Registrácia Prihláste sa
 
Milí naši priaznivci.

eTwinning a mnohé jeho aktivity sú, rovnako ako celá naša spoločnosť, zasiahnuté šírením nového koronavírusu.

V zmysle aktuálnych usmernení MŠVVaŠ SR v súvislosti s opatreniami proti šíreniu koronavírusu sme odložili všetky plánované prezenčné stretnutia v mesiaci apríl zatiaľ na neurčito. Urobíme všetko preto, aby sme vám umožnili dokončiť rozbehnuté kontinuálne vzdelávania a tým z vás, ktorí aktívne pracujete, budeme môcť vystaviť osvedčenia. Budeme vás o riešení situácie prostredníctvom vašich lektorov informovať v priebehu mesiaca máj.

Rovnako sú pozastavené medzinárodné eTwinning semináre, konferencie a odborné workshopy. Niektoré sú nateraz zrušené, iné presunuté na neskorší termín, zväčša do nového školského roka. Registrácie budú spustené nanovo a registrovaní záujemcovia budú e-mailom upovedomení, že sa môžu o účasť na podujatí nanovo uchádzať.

Máme však v tomto neľahkom období aj dobré správy!

Keďže našou misiou je už 15 rokov ponúkať možnosti spolupráce a učenia sa na diaľku, je využívanie eTwinningu mimoriadne vhodné a prospešné učiteľom, žiakom i rodičom práve v tomto čase!

Európska komisia ako reakciu na súčasnú situáciu schválila novinku - možnosť uzatvárania „vnútroškolských projektov eTwinning". Znamená to, že sa umožňuje založiť projekt dvom a viac učiteľom z tej istej slovenskej školy. Tí tak získajú pre svojich žiakov náš hlavný eTwinning nástroj - virtuálnu triedu tzv. TwinSpace. Do TwinSpace pozvú žiakov a môžu tak spolu pre potreby dištančného vzdelávania využívať všetky ponúkané nástroje.
Možnosť zakladania interných školských projektov bude spustená po 6.4.2020

Ak ste úplný začiatočník v eTwinningu a potrebujete poradiť ako nato, zavolajte nám na číslo: 0915 111 930

Ďalšou dobrou správou je bohatá ponuka našich webinárov !

Tie ponúkame už dlhodobo, avšak v tejto situácii pribúdajú každý týždeň v spolupráci s odborníkmi nové a zaujímavé témy a aj formy. Spúšťame napríklad prvý TeachMeet v slovenčine – inú formu moderovaného online vzdelávania, cieľom ktorej je, aby si učitelia medzi sebou vymieňali rady, tipy a zdieľali svoje skúsenosti.

Aktuálnu ponuku webinárov nájdete TU

Samozrejme sú tu pre vás stále nové možnosti vzdelávania sa v angličtine cez ponuku online seminárov organizovaných Centrálnou podpornou službou v Bruseli. Tú nájdete po svojom prihlásení sa do eTwinning Live – v častiach: „Akcie" či „Profesionálny rozvoj".

Dovoľte poďakovanie na záver.
ĎAKUJEME našim spolupracovníkom - eTwinning ambasádorom za ich aktívnu prácu! Mimoriadne si ceníme, že popri svojich povinnostiach učiteľov nájdu v sebe energiu a čas, aby pre vás pripravovali stále nové zaujímavé témy webinárov.
Vďaka aj za Vaše pozitívne reakcie - tie nás utvrdzujú v tom, že motivovaní a inšpiratívni ľudia dokážu motivovať a inšpirovať ďalších! A takúto pozitívnu motiváciu teraz všetci veľmi potrebujeme!

Sme s vami!
Vaša NSS

corona

 
Vašu aktivitu a kvalitu vašich eTwinningových projektov pravidelne vyhodnocujeme a odmeňujeme.

Učiteľ mesiaca február:
Ing. Marta Rovná, ZŠ Kulíškova Bratislava
zu logoeuropean schoolnetminedujpgrodina a skola cervene logologo-large