Registrácia Prihláste sa

Webináre eTwinning sú určené pre učiteľov všetkých typov materských, základných a stredných škôl!
Účastníkom webinára bude zaslané osvedčenie e-mailom.
Ak nie ste učiteľom a máte záujem sa webinára zúčastniť, kontaktujte NSS na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. V prípade voľnej kapacity vám môže byť účasť umožnená.

Prihlasovací link na webinár vám bude doručený v deň konania webinára na váš e-mail.

Ako sa pripojiť na webinár?  Návod na pripojenie sa do prostredia WEBEX (klik)

Dátum 2020Čas / lektorWebinár / Školenie / KurzRegistrácia
18.6.


od 18:00 do 19:00

Gabriela Krížovská


Webinár Novinky zo sveta STE(A)M vzdelávania

Mať všetko na jednom mieste a vedieť, ako sa orientovať vo svete virtuálnych laboratórií a simulácií uľahčí prácu učiteľom a aj žiakom. Predstavenie European School Academy a vzdelávacích MOOC pre bežného učiteľa.

ukončená
22.6.
od 16:00 do 17:00

Ivana Čepová
a
Ivana Šoltésová

 


Webinár Program eTwinning – realizácia medzinárodných projektov aj pri online vzdelávaní žiakov

Webinár je určený začiatočníkom. Účastníkom bude predstavený konkrétny eTwinning projekt a postup pri založení medzinárodného projektu eTwinning. Počas webinára budú mať účastníci možnosť spoznať portál eTwinning, osobný priestor eTwinning Live a virtuálnu triedu TwinSpace - priestor pre realizáciu projektu s ponúkanými nástrojmi. Predstavené budú tiež základy práce s vybranými nástrojmi WEB 2.0 a ich prepojenie s TwinSpace.

ukončená
ZMENA!
24.6.


od 19:00 do 20:00

Martina Vinjarová


Webinár Storytelling

Predstavíme vám online nástroje na tvorbu interaktívnych príbehov a kníh. Rozprávanie príbehov vo vzdelávaní umožňuje prepájať teóriu s praxou, podporuje predstavivosť a tvorivosť, podnecuje pozornosť žiakov a robí tak vzdelávanie zaujímavejším. Storytelling je využiteľný nielen pri výuke cudzích jazykov.

ukončená
25.6.


od 16:00 do 17:00

Marcel Prievozník

Webinár Ako sa čo najlepšie pripraviť do nového školského roka?

Učiteľ sa musí vzdelávať neustále. Na svojich hodinách byť aktívny nielen po vedomostnej, ale aj procesnej stránke. Spolu si ukážeme, ako žiakov motivovať rôznymi nástrojmi a pritom sa zabaviť, naučiť a získať o žiakoch spätnú väzbu.

ukončená

WEBINÁRE

Webináre sú online školenia v popoludňajších až podvečerných hodinách. Máte chuť urobiť niečo pre seba, byť „in" a naučiť sa niečo nové? Je pre Vás takmer nemožné uvoľniť sa z vyučovania? Máte radi svoj pokoj doma? Potom sú webináre ako stvorené pre vás! Z pohodlia domova sa môžete pripojiť a nechať sa približne hodinu vzdelávať našimi lektormi – ambasádormi programu eTwinning. Potrebujete mať doma len PC, notebook či tablet, príp. slúchadlá a prístup na internet. Samozrejme sú bezplatné. Očakávame aj vaše návrhy na témy webinárov, ktoré by boli pre vás prínosom a pokúsime sa zabezpečiť ich pre vás (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.).

ELEARNINGOVÝ KURZ - Metodika medzinárodných projektov spolupráce eTwinning

Nemáte možnosť zúčastniť sa prezenčného vzdelávania a radi by ste sa dozvedeli ako vytvoriť medzinárodné školské projekty eTwinning? Máme pre vás alternatívu. Aj v tomto roku ponúkame záujemcom elearningový kurz z pohodlia domova.

Kurz je organizovaný v spolupráci českej a slovenskej NSS a trvá 6 týždňov. Každý týždeň sa preberá nová téma. Vytvoríte si vlastný cvičný projekt od A po Z a vyskúšate si čo všetko ponúka prostredie eTwinning Live aj projektový TwinSpace. Počas kurzu spolupracujete vo virtuálnej triede TwinSpace s českými učiteľmi. Pomáhať vám budú skúsení tútori. Počas kurzu sa naučíte ako nájsť projektového partnera, ako založiť projekt, čo má byť jeho náplňou, alebo kde nájsť inšpiráciu. Okrem toho sa naučíte pracovať v prostredí TwinSpace, riadiť aktivity projektu, vkladať dokumenty, fotografie, videá, využívať nové IKT nástroje a mnoho ďalšieho...

Kurz je schválený MŠVVaŠ SR a je bezplatný.

Školenie eTwinning

Školenia sú zamerané na rôzne témy. Sú určené pre tých, ktorí sú už v platforme eTwinning registrovaní, majú svoje prihlasovacie údaje a poznajú prácu v eTwinning Live a v TwinSpace. Môžu mať aj skúsenosti s eTwinning projektom a majú chuť sa ďalej zdokonaľovať, či naučiť niečo nové.

Ukončené školenia 2020

Ukončené školenia 2019

Ukončené školenia 2018

Ukončené školenia 2017

Ukončené školenia 2016

Ukončené školenia 2015

Ukončené školenia 2014

Vašu aktivitu a kvalitu vašich eTwinningových projektov pravidelne vyhodnocujeme a odmeňujeme.

Učiteľ mesiaca jún:
Mgr. Stanislava Jenesová, ŠUP, Levice
zu logoeuropean schoolnetminedujpgrodina a skola cervene logologo-large