Ponúkame možnosť zúčastniť sa webinárov, ktoré organizujeme v dvoch rôznych prostrediach:
1. v eTwinning Live - prostredie Adobe Connect (len pre eTwinning registrovaných)
2. online konferenčné prostredie Webex (pre všetkých pedagógov).

Do portálu eTwinning sa môžete bezplatne a nezáväzne registrovať. Program eTwinning je podporovaný a odporúčaný aj MŠVVaŠ SR.  (Návod na registráciu na stiahnutie). 

Všetci účastníci, ktorí sa webinára zúčastnia aktívne v plnej dĺžke jeho trvania, získajú certifikát o účasti (emailom 1-2 dni po skončení webinára). 
Nahrávky a materiály z webinárov sú dostupné v eTwinningovej Vzdelávarni (len pre registrovaných v eTwinningu).
Ak nie ste učiteľom a máte záujem sa webinára zúčastniť, kontaktujte NSS na: info@etwinning.sk. V prípade voľnej kapacity vám môže byť účasť umožnená.

Aktuálne webináre

 • 17 máj
  Webex od 18:00 do 19:00
  Darina Babjačková
  Microbit vo vzdelávaní Programovateľný mikropočítač a jeho využitie v projektovom vyučovaní. Žiak sa naučí programovať blokovo text, obrázok a dokáže prepájať s rôznymi zariadeniami. Rozvoj kreativity, digitálnych zručností a prepojenie aj s inými predmetmi ako biológia alebo chémia. Na danom webinári si vysvetlíme základné pojmy a ako zapojiť danú problematiku do projektového vyučovania. Hosť webinára: odborník v danej problematike Ing. Stanislav Petro zo ZŠ Bernolákova Vranov nad Topľou.
 • 18 máj
  Webex od 18:00 do 19:00
  Zuzana Peternai
  Môj prvý eTwinning projekt Už ste počuli o programe eTwinning, chceli by ste si vyskúšať projektovú prácu, máte zaujímavú tému aj ochotného partnera, ale stále máte obavy z realizácie projektu? Videli ste skvelé projekty, ktoré vás však svojou komplexnosťou trošku odradili? Na základe osobnej skúsenosti lektorky a jej hosťa vám ukážeme príklady dobrej praxe, ako úspešne realizovať prvý eTwinning projekt. Na webinári privítame skúsenú realizátorku projektov eTwinning, PaedDr. Eriku Čvirik Kárpáty zo Strednej zdravotníckej školy - Egészségügyi Középiskola v Nových Zámkoch.
 • 19 máj
  Webex od 18:00 do 19:00
  eTwinning Slovensko
  Aby hľadanie pravdy nebolelo 5. webinár na tému roka "Mediálna gramotnosť" s lektorkou Marii Stracenskou - novinárkou, PR manažérkou a odborníčkou na médiá. Obsah webinára: Najťažšie je povedať „robíš chybu“, „mýliš sa“, „nerob to“ človeku, na ktorom nám záleží. Ako ho upozorniť a nezraniť? Ako mu vysvetliť, že si škodí, ak šíri nezmysly? Ako hovoriť o závažných témach, ak sa názory úplne rôznia? Ako konfrontovať blízkych? Ako sa vyhnúť konfliktu, ktorý by mohol trvať veľmi dlho? Zdieľajme skúsenosti, povedzme si, čo pomáha.
 • 20 máj
  Webex od 18:00 do 19:00
  Katarína Hvizdová
  Ako vytvoriť eTwinningový projekt? Neviete ako vytvoriť svoj prvý projekt, ako si nájsť projektového partnera v európskom priestore a ako projekt dotiahnuť do úspešného konca? Ak ste začiatočník alebo hľadáte inšpiráciu na jednoduché projektové aktivity, tento webinár je vhodný práve pre vás. Krok po kroku si prejdeme základné línie toho, ako správne vystavať projekt a ako zastrešiť jednotlivé aktivity.
 • 24 máj
  eTwinning Live od 18:00 do 19:00
  Zuzana Peternai
  Nearpod alebo Pear Deck? Na webinári porovnáme funkcionality týchto dvoch aplikácií, ktoré sú určené na zatraktívnenie prezentácie a aktívneho zapojenia žiakov počas vyučovania. Skvelé aplikácie nie len na podporu dištančného vyučovania.
 • 25 máj
  eTwinning Live od 18:00 do 19:00
  Marcel Prievozník
  eTwinning kolaboratívne aktivity IV. eTwinning možnosti ponúkajú žiakom nielen šancu komunikácie so zahraničnými partnermi, ale aj prácu v aktivitách rozvíjajúcich kreativitu, nápaditosť a zmysel pre spoluprácu. eTwinning sa však časom stal výzvou aj pre učiteľov. V tejto časti sa zameriame na dávku ďalších nápadov na kolaboratívne aktivity s vašimi partnermi so zameraním na témy, ktoré nám ponúka mesiac máj.
 • 26 máj
  Webex od 18:00 do 19:00
  Kornélia Lohyňová
  Môžeme sa naučiť byť šťastní a spokojní? Wellbeing je oblasťou psychológie osobnej pohody. Definícia osobnej pohody hovorí, že je to pretrvávajúci a dlhodobý emocionálny stav, v ktorom sa odráža celková spokojnosť so životom. Wellbeing je dôležitý preto, aby sme mohli efektívne pracovať, učiť sa, rozvíjať sa. Na webinári budeme hovoriť o tom, čo nám psychológia radí, aby sme robili a nerobili, ak chceme byť šťastní a spokojní v živote a prečo je dôležité, aby sme boli aj v tomto príkladom pre našich žiakov.
 • 27 máj
  Webex od 17:30 do 18:30
  Martina Lauková
  Fungujúci vzťah MŠ s rodičmi Je možné spolupracovať s rodičmi v priateľskej atmosfére? Ako podporiť fungujúci vzťah rodič-učiteľ-dieťa? Zapájanie rodičov do projektových aktivít MŠ. Možnosti aktivít vedúce k spolupráci. Ako využiť spoluprácu rodičov v projekte eTwinning?
 • 28 máj
  eTwinning Live od 19:00 do 20:00
  Gabriela Krížovská
  Programovanie v projektoch eTwinning Ako je možné využiť jednoduché prvky programovania v projekte? Ako rozbehnúť projekt eTwinning s takouto témou? Čo ponúka aktivita Európsky týždeň programovania? Takéto a podobné otázky budú zodpovedané počas webinára spolu s predstavením základov jednoduchého programovania v projekte Scratch. Predstavíme si, ako jednoducho sa dá začať s programovaním cez stránku Hodiny kódu. Webinár je pre všetkých učiteľov, ktorí sa neboja skúsiť si programovanie a naučiť sa niečo nové.
 • 31 máj
  Webex od 18:00 do 19:00
  Marcel Prievozník
  Na kávičke s eTwinningom - zabávame sa s obrázkami Jednou z možností prezentovania samého seba je aj fotografia alebo zhotovovanie obrazového materiálu. Na tomto webinári sa budeme venovať nástrojom alebo takým formám práce, ktoré nám zefektívňujú prácu s obrázkami a pomáhajú nám upravovať obrázky tak, aby sme ich vedeli použiť v rámci sebaprezentovania v ktorejkoľvek fáze projektu eTwinning.
 • 03 jún
  Webex od 18:00 do 19:00
  Katarína Hvizdová
  Technický antitalent vs projekt v online priestore Máte rešpekt pred prácou s počítačom? Cítite sa ako technický antitalent? Sami seba presviedčate, že projekt v online priestore nie je pre Vás? Nebojte sa! Počas webinára sa pokúsime posunúť vašu hranicu možností o krôčik ďalej a ukázať, že aj jednoduché eTwinningové projekty môžu byť vysoko kvalitné.
 • 08 jún
  Webex od 18:00 do 19:00
  Marcel Prievozník
  Online tipy a triky v práci učiteľa VI. - práca s videom Video je jedným z najpopulárnejších nástrojov prezentovania mladého človeka. Ukážeme si, že video je možné použiť aj v iných fázach projektu ako len zoznamovanie projektových partnerov a školských tímov. Zameriame sa na to, že video a práca na ňom môže mať aj kolaboratívny rozmer. Ukážeme si prácu s rôznymi nástrojmi, ktoré takýto prístup podporujú. Pomôžete tak vašim žiakom k motivácii v komunikácii a sebaprezentovaniu.
 • 10 jún
  Webex od 18:00 do 19:00
  Zuzana Peternai
  Ako sa orientovať v online svete tínedžerov Poznáte na čom "fičia" tínedžeri? Deti súčasnej generácie sa nazývajú aj digitálnymi domorodcami. Aplikácie, ktoré používajú, často ani nepoznáme, ani sme o nich nepočuli. Na webinári vám predstavíme, ktoré sú najviac používané (Viber, Messenger, WhatsApp, Discord, Tumblr, Triller, Houseparty, Reddit, Twitch, Instagram, Snapchat, TikTok), ako fungujú, ich výhody, ale aj nástrahy. Súčasťou online existencie je aj digitálna stopa, ktorá je trvalá a nezmazateľná. V prípade, ak jej nevenujete dostatočnú pozornosť, môže mať negatívny vplyv na váš skutočný život. Ako sa o ňu starať? Ak máte pocit, že vám odpovede na otázky pomôžu vyznať sa v online svete mladých, tak webinár je určený práve vám.
 • 16 jún
  eTwinning Live od 19:00 do 20:00
  Gabriela Krížovská
  Ako na medzinárodný školský projekt Webinár je určený pre úplných začiatočníkov, ktorí chcú vedieť ako začať medzinárodnú spoluprácu škôl. V pár krokoch si ukážeme, ako správne projekt rozbehnúť. Predstavíme si, čo by mal začiatočník v eTwinningovom projekte zvládnuť. Netreba sa báť zapojiť seba aj svojich žiakov do projektovej komunity. Nebude chýbať ukážka úspešného projektu a podelíme sa aj o dobré tipy na úspešný projekt.