Webináre organizujeme online, v konferenčnom prostredí Webex.

Všetci účastníci, ktorí sa webinára zúčastnia aktívne v plnej dĺžke jeho trvania, získajú certifikát o účasti (emailom 1-2 dni po skončení webinára). 

Nahrávky a materiály z webinárov sú dostupné v skupine Vzdelávareň - len pre registrovaných v eTwinningu.

Ak nie ste učiteľom a máte záujem sa webinára zúčastniť, kontaktujte nás na: info@etwinning.sk. V prípade voľnej kapacity vám bude účasť umožnená.

Aktuálne webináre

 • 27 feb
  Webex od 18:00 do 19:00
  Marcel Prievozník
  eTwinnovátor - ako na eSafety, netiketu? V dnešnom digitálnom svete je dôležité učiť študentov, ako sa správne a bezpečne správať na internete. Tento webinár je venovaný tomu, ako zaviesť témy o e-bezpečnosti a netikety do eTwinning projektov a zabezpečiť tak, aby vaši študenti boli digitálne zdatní a zodpovední počas celého projektu. Poskytneme Vám zdarma množstvo materiálov využiteľných v tejto veľmi dôležitej fáze eTwinning projektu.
 • 28 feb
  Webex od 18:00 do 19:00
  Martina Lauková
  Cesta k eTwinning projektu v materskej škole Chcete zrealizovať medzinárodný projekt v materskej škole, no neviete, ako na to? Tento webinár vám poskytne odpovede na otázky, ako sa stať úspešným riešiteľom medzinárodného projektu v prostredí MŠ. Preskúmame kroky, ktoré treba podniknúť, aby sa projekt v materskej škole uskutočnil. Počas webinára vám predstavíme praktického sprievodcu, kde začať, ak máte záujem o eTwinning projekt.
 • 05 mar
  Webex od 18:00 do 19:00
  Marcel Prievozník
  eTwinnovátor - zoznamujeme sa Staňte sa pravým eTwinnovátorom a objavte svet medzinárodnej spolupráce. V eTwinningu je zoznamovanie sa kľúčovým prvkom na vytvorenie pevnej základne pre úspešný projekt. Tento webinár je zameraný na tých, ktorí začínajú s eTwinning projektom a chcú sa dozvedieť viac o efektívnom budovaní vzťahov so svojimi medzinárodnými partnermi. Predstavíme vám rôzne nástroje, ktoré vám pomôžu nadviazať a rozvíjať nové priateľstvá a partnerstvá kreatívnym a kolaboratívnym spôsobom s využitím online nástrojov.
 • 07 mar
  Webex od 18:00 do 19:00
  Monika Nagyová
  Tvorba online workshopu v projektoch eTwinning a Erasmus+ Zapojte sa do nášho webinára a objavte tajomstvá tvorby úspešných online workshopov pre žiakov. Získajte cenné tipy a stratégie na plánovanie, dizajn a efektívne vedenie interaktívnych vzdelávacích udalostí v digitálnom priestore. Odhaľte kroky od koncepcie po realizáciu a získajte návod, ako zaujať a zapojiť žiakov online. Pripojte sa k nám a získajte skúsenosti s vytváraním atraktívnych online workshopov, ktoré posúvajú projekty eTwinning a projekty Erasmus+ na novú úroveň.
 • 11 mar
  Webex od 18:00 do 19:00
  Michaela Rumanková
  Online kolaboratívne aktivity v projektoch eTwinning v MŠ Vytváranie kolaboratívnych úloh vo forme kvízov, spoločných plagátov, kreslenia a online hier môže byť skvelým spôsobom, ako angažovať deti v materských školách a podporiť ich spoluprácu s rovesníkmi v rámci projektov eTwinning. Počas webinára si ukážeme, ako si môžete vytvoriť jednoduché kvízy vo Wordwall, ako vytvoriť spoločný plagát v Blockposter, ukážeme si ako môžu deti spoločne kresliť cez Colorillo a ako vytvoríte online bludisko, či obrázok pomocou spájania čísiel v OhMyDots.
 • 14 mar
  Webex od 18:00 do 19:00
  Darina Babjačková
  Wellbeing vo vzdelávaní aj vďaka eTwinning Pripojte sa k nášmu webináru, kde preskúmame tému pohody vo vzdelávaní a jej posilnenia pomocou eTwinning. Predstavíme vám motivačné aktivity, ktoré môžu oživiť vzdelávacie hodiny a projektové aktivity. Bez vnútornej pohody a motivácie, či už učiteľov alebo žiakov, sa výchovno-vzdelávacie ciele stávajú náročnejšími. Pridajte sa k nám a objavte spôsoby, ako posilniť pohodu vo vzdelávacom prostredí prostredníctvom eTwinning.
 • 20 mar
  Webex od 18:00 do 19:00
  Marcel Prievozník
  Na kávičke s eTwinningom - umelá inteligencia kreatívne Pozývame vás na virtuálnu hodinovú kávičku, kde si ukážeme konkrétne nástroje - pomocníkov využívajúcich umelú inteligenciu na kreatívne aktivity vašich eTwinning projektov. Tento webinár vám predstaví nové možnosti a prístupy využívania umelej inteligencie, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše projekty a naplno zapojiť študentov do inovatívnych vzdelávacích prístupov a podporia spoluprácu žiakov v eTwinning projektoch.
 • 26 mar
  Webex od 18:00 do 19:00
  Martina Vinjarová
  Rozvoj čitateľskej gramotnosti a digitálnych zručností s microbitmi Tento webinár je určený učiteľom, ktorí hľadajú spôsoby, ako integrovať BBC micro:bit do svojej výučby alebo medzinárodnej spolupráce so školami na diaľku. Osobitný dôraz bude kladený na vytváranie a realizáciu projektov inšpirovaných knižným príbehom pre deti. Účastníci sa dozvedia o možnostiach, ako kombinovať literárnu tvorbu, rozvoj čitateľskej gramotnosti s digitálnymi zručnosťami prostredníctvom BBC micro:bitu. Webinár je určený aj úplným začiatočníkom, bez predchádzajúcich skúseností s microbitmi.